Ενημερώστε τους φοιτητές σας για τα παρακάτω:

1) Πρέπει να έχουν την Αστυνομική και φοιτητική ταυτότητα μαζί τους.
2) Δεν επιτρέπεται τίποτα άλλο εκτός από τα βιβλία του ΕΑΠ και αριθμομηχανή. Το κινητά τηλέφωνα είναι κλειστά.
3) Σε περίπτωση αντιγραφής, συνομιλίας ή συνεργασίας το γραπτό μηδενίζεται και το γεγονός της αντιγραφής καταχωρείται στο φάκελό τους στο Μητρώο Φοιτητών και σε περίπτωση επανάληψης (σε εξέταση οποιασδήποτε άλλης ΘΕ) παραπέμπονται σε αρμόδια επιτροπή του ΕΑΠ για την επιβολή κυρώσεων.
4) Αρχίζουν να γράφουν όταν δοθεί επισήμως η έναρξη της εξέτασης και σταματούν όταν δοθεί επισήμως η λήξη της εξέτασης
5) Μπορούν να αποχωρήσουν από την αίθουσα μετά από 60 λεπτά
6) Όταν παραδώσουν το γραπτό τους και τα θέματα υπογράφουν στην κατάσταση που έχει ο Σύμβουλος καθηγητής τους.
7) Μέσα σε 3 ημέρες από τη διεξαγωγή των εξετάσεων μπορει όποιος/α επιθυμεί μπορεί να υποβάλλει ενυπόγραφα σχόλια ή παρατηρήσεις στον συντονιστή σχετικά με τη διεξαγωγή των εξετάσεων.